Biuro Obsługi Klienta

Kliknij ten przycisk, by zmienić ten tekst. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Najczęściej zadawane pytania

Oczywiście! Możesz odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia, w którym Ty lub wskazana przez Ciebie osoba weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy.

W celu odstąpienia masz obowiązek poinformować Nas (Sprzedawcę) jednoznacznym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy, wysłanego pocztą  lub wypełnić formularz odstąpienia od umowy i przesłać go drogą elektroniczną na adres change_adres. Skorzystanie z formularza nie jest obowiązkowe. Możesz wysłać  

W celu odstąpienia, Klient ma obowiązek poinformować Sprzedawcę w drodze jednoznacznego oświadczenia o odstąpieniu od umowy, wysłanego pocztą lub wypełnić formularz odstąpienia od umowy i przesłać go drogą elektroniczną na adres change_email. Wzór formularza dostępny jest tutaj. Skorzystanie z formularza nie jest obowiązkowe. Klient może wysłać na adres sklep@itamesca.com jakiekolwiek inne, jednoznaczne oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Klient zalogowany może również samodzielnie dodać zwrot poprzez zakładkę, która dostępna jest na jego koncie w systemie sklepu internetowego.

Odeślij do nas odzież wraz z dowodem zakupu, oraz wypełnionym formularzem zwrotu na adres: D-TEX Sp. z o.o., ul. Długosza 5, 98-300 Wieluń.

Jeśli nie masz możliwości wydruku, możesz dołączyć odręcznie wypisany formularz podając w nim:

- swój login ze sklepu lub numer zamówienia
- imię, nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego

Zwroty rozpatrywane są nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania zwrotu przez firmę D-TEX, zgodnie z zasadami określonymi w przepisach prawa.

Ważne:
- zwrotu dokonujesz na własny koszt. Koszt ten nie podlega zwrotowi
- nie mamy technicznej możliwości odbioru przesyłek wysłanych "za pobraniem"

Z uwagi na bezpieczeństwo przesyłki i tempo jej dostarczenia polecamy odsyłanie towarów za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Klienci otrzymają zwrot pieniędzy po dostarczeniu przesyłki zwrotnej do naszego magazynu i jej sprawdzeniu. Proces ten zazwyczaj nie trwa dłużej niż 14 dni. Status zwrotu można sprawdzić na panelu sklepowym lub po numerze nadania przewoźnika, którym wysłano przesyłkę do sklepu.

Informacje dotyczące procedur reklamacyjnych produktów dostępnych w naszym sklepie można znaleźć w sekcji Zwroty.

Konsumenci mają prawo do zgłoszenia wad stanowiących o niezgodności towaru z umową w ciągu 2 lat od daty zakupu, zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, dotyczącego wszystkich produktów kupionych w sklepie.

Rozpatrywanie reklamacji powinno nastąpić nie później niż w ciągu 14 dni od daty otrzymania reklamowanego produktu.

Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego przejścia przez proces zakupowy, należy zapoznać się z sekcją „Jak kupować?”.

Zamówienia można składać zarówno drogą elektroniczną (adres e-mail: sklep@itamesca.com), jak i telefonicznie (numer: 42 278 44 14). Wysyłka jest realizowana wyłącznie przy płatności za pobraniem, a koszt dostawy wynosi 20zł. Niestety, w przypadku tego rodzaju zamówień nie ma możliwości skorzystania z kodów rabatowych.

Termin realizacji zamówienia jest uzależniony od wybranego sposobu płatności i dostawy. Zamówienia płatne przy odbiorze lub opłacone za pośrednictwem PayU/PayPal są realizowane w ciągu maksymalnie 1-2 dni roboczych. Natomiast jeśli wybierze się płatność tradycyjnym przelewem, wysyłka paczki nastąpi po zarejestrowaniu wpłaty na koncie bankowym firmy, co może spowodować wydłużenie czasu realizacji.

Zamówienia płatne przy odbiorze lub opłacone za pośrednictwem PayU/PayPal są realizowane w ciągu maksymalnie 1-2 dni roboczych. Natomiast w przypadku płatności tradycyjnym przelewem, wysyłka paczki następuje po zarejestrowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym, co może spowodować wydłużenie czasu realizacji. Zamówienia są realizowane od poniedziałku do piątku, jednakże nie ma możliwości ich wysyłki w soboty, niedziele oraz święta.

Zamówienia

Szczegółowe informacje na temat poprawnego przejścia przez proces zakupowy znajdziesz w zakładce: ,,Jak kupować?"

Zamówienia można składać zarówno drogą elektroniczną (adres e-mail: sklep@itamesca.com), jak i telefonicznie (numer: 42 278 44 14). Wysyłka jest realizowana wyłącznie przy płatności za pobraniem, a koszt dostawy wynosi 20zł. Niestety, w przypadku tego rodzaju zamówień nie ma możliwości skorzystania z kodów rabatowych.

Termin realizacji zamówienia jest uzalezniony od wybranego sposobu płatności i dostawy. Zamówienia płatne przy odbiorze lub opłacone za pośrednictwem PayU/PayPal realizujemy w ciągu 2 dni roboczych. W przypadku płatności przelewem tradycyjnym przesyłki nadajemy po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym, w związku z tym czas realizacji może się wydłużyć do 5 dni roboczych.

Aby zmienić złożone zamówienie, usunąć z niego jeden z towarów lub zmienić wybraną formę płatności, należy – najszybciej jak to możliwe - skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta e-mailowo sklep@itamesca.com lub telefonicznie 42 278 44 14. Nie jest możliwe wprowadzanie zmian w zamówieniu, które zostało już do Państwa wysłane.

Można próbować anulować zamówienie wysyłając na adres sklep@itamesca.com e-mail z informacją o rezygnacji z zamówienia i złożyć zamówienie raz jeszcze z poprawnymi danymi. Wysyłanie „niechcianego” zamówienia zostanie wstrzymane, jeśli paczka jeszcze nie została wysłana.

Istnieje możliwość łączenia dwóch lub większej ilości zamówień w jedną paczkę, jeśli żadne z zamówieni nie zostało jeszcze przekazane do realizacji. Aby skorzystać z opcji darmowej przesyłki za zakupy powyżej 200 zł, również wybrane towary muszą być zgromadzone na jednym zamówieniu.

Po złożeniu zamówienia, wyślemy do Ciebie wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Gdy tylko paczka z towarem opuści nasz magazyn, zostanie wysłany do Ciebie e-mail zawierający link do śledzenia przesyłki, dzięki któremu dowiesz się, gdzie aktualnie znajduje się Twoje zamówienie. 

Pamiętaj, iż funkcja ta nie jest aktywna od razu.

W przypadku problemów z realizacją kodu rabatowego, upewnij się, że wszystkie poniższe warunki zostały spełnione:

- kod rabatowy ma wyszczególnioną datę ważności;
- produkty na które chcesz wykorzystać kod rabatowy są objęte warunkami promocji;
- nie wykorzystałeś żadnego innego kodu rabatowego dla bieżącego zamówienia.

Proponujemy nie przepisywać kodu, ale skopiować go i wkleić w przeznaczone do tego pole. W ten sposób masz pewność że podany kod jest prawidłowy.

Niestety nie ma możliwości łączenia kuponów. Przy jednym zamówieniu można zrealizować tylko jeden kupon.

Realizacji kuponu rabatowego można dokonać wyłącznie z poziomu koszyka przed złożeniem zamówienia. Z powodów technicznych realizacja kuponów już po złożeniu zamówienia nie jest możliwa. Kupon rabatowy może zostać zrealizowany przy następnym zamówieniu. Pamiętaj, że niektóre kody rabatowe mają ograniczoną datę ważności.

Niestety z powodów technicznych realizacja kodu rabatowego po potwierdzeniu złożenia zamówienia jest niemożliwa. Kupon rabatowy może zostać wówczas zrealizowany podczas składania kolejnego zamówienia w sklepie Itamesca.

Oczywiście! Udaj się do sekcji „Twoje konto”, wybierz zakładkę „Rabaty” po czym zaznacz aktywny rabat i kliknij „Dezaktywuj”.

Po złożeniu zamówienia, wprowadzenie do niego zmian nie jest już możliwe, m.in. zmiana sposobu dostawy, czy rozmiaru produktu.

Tylko przez krótki czas od momentu otrzymania potwierdzenia złożenia zamówienia możliwe są: zmiana adresu dostawy lub zmiana rozmiaru/modelu. Prosimy jednak o wyrozumiałość, w niektórych przypadkach zmiany mogą być zupełnie niemożliwe. W celu sprawdzenia zamówienia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, bądź wejdź na swój profil w naszym sklepie do zakładki „ZAMÓWIENIA I DOSTĘPNE ŚRODKI”. Zanim dokonasz zamówienia, upewnij się, że podany przez Ciebie adres dostawy jest prawidłowy. Ewentualne zmiany nanieś przed ostatecznym potwierdzeniem złożenia zamówienia.

Płatności

Szczegółowe informacje na temat metod płatności znajdziesz w zakładce Płatności

Każda metoda dostawy jest powiązana z konkretną metoda płatności. W przypadku płatności za pobraniem, możliwa jest jedynie dostawa kurierem change_kurier.

Tak, w tym celu zaznacz odpowiednią opcję w trakcie składania zamówienia oraz wypełnij wszystkie pola z danymi wymaganymi do wystawienia faktury VAT. Dokument zostanie dołączony do przesyłki. Nie wystawiamy faktury na towary inne niż w złożonym zamówieniu oraz na inne dane klienta, ponieważ faktury są generowane automatycznie i nie można ich edytować.

W przypadku niewyrażenia chęci otrzymania faktury VAT do przesyłki będzie dołączony paragon fiskalny.

Oczywiście! Opłaty pobierane przez Itamesca są kodowane i tym samym zabezpieczone przed niepożądanym dostępem osób trzecich (kodowanie 128 bitowe SSL). Dzięki temu transakcje bankowe są w pełni bezpieczne.

Produkty

Korzystając z wyszukiwarki sklepowej lub z głównego menu (na górze strony) i przeglądając interesujące kategorie.

Szczegółowe informacje na temat optymalnego doboru rozmiarów w naszym sklepie znajdziesz w zakładce ,,Jak dobrać rozmiar?"

Wynika to z faktu, że wymiary podane w tabelach to wymiary towarów, mierzone na płasko. Każdy producent posiada własną rozmiarówkę dlatego należy zawsze sugerować się tabelą rozmiarów podaną przy każdym opisie przedmiotu.

Wysyłka i dostawa zamówienia

Wysyłki - zarówno przedpłacone jak i pobraniowe - realizujemy za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS, InPost, DPD lub Poczty Polskiej.

Zamówienia płatne przy odbiorze lub opłacone za pośrednictwem PayU/PayPal realizujemy w ciągu 2 dni roboczych. W przypadku płatności przelewem tradycyjnym przesyłki nadajemy po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym, w związku z tym czas realizacji może się wydłużyć do 5 dni roboczych. Zamówienia realizujemy od poniedziałku do piątku. Zamówienia złożone po godzinie 14:00 są realizowane w następnym dniu roboczym. Nie wysyłamy paczek w soboty, niedziele oraz święta.

Szczegółowe informacje na temat kosztów i terminów dostawy dostępnych w naszym sklepie znajdziesz w zakładce Płatności

Zamówienie możemy wysłać na dowolny adres wskazany na ścieżce zakupowej. Na kroku ‘Twoje Dane’ wybierz ‘Dostawa na inny adres’.

Tak, jednak przesyłki zagraniczne objęte są oddzielnym cennikiem dostawy. Z dokładnymi kosztami wysyłki za granicę możesz zapoznać się w zakładce Płatności.

Kurierzy nie mają obowiązku kontaktowania się z odbiorcą przesyłki przed jej dostarczeniem, dlatego też nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować.

Do każdego zamówienia zawsze dołączamy potwierdzenie sprzedaży oraz paragon lub fakturę VAT (w zależności od opcji zaznaczonej przy składaniu zamówienia).

Nie przejmuj się! Kurier podejmie do dwóch prób doręczenia przesyłki. Po dwóch nieudanych próbach dostarczenia, status zostanie zmieniony na „Zwrot do adresata”, paczka trafi do lokalnego magazynu firmy kurierskiej i po krótkim czasie zostanie odesłana do nas. Niestety nie mamy wpływu na dokładny czas dostawy Twojego zamówienia. Pamiętaj o tym podczas podawania adresu dostawy.

Jeśli przesyłka nie dotarła w terminie 3-7 dni roboczych od złożenia zamówienia, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Podając nam swój login lub nr zamówienia, nasz konsultant sprawdzi i w razie jakichkolwiek problemów pomoże rozwiązać zaistniały problem.

Itamesca prowadzi jedynie sprzedaż wysyłkową, dlatego nie umożliwiamy odbioru osobistego zamówionego towaru, jak również reklamacji oraz zwrotu na miejscu.

Tak. Otrzymasz wiadomość e-mail z numerem listu przewozowego oraz informacjami dotyczącymi sposobu śledzenia statusu przesyłki. Po kliknięciu na link zawarty w wiadomości e-mail zostaniesz automatycznie przeniesiony do strony która umożliwia śledzenie statusu przesyłki. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie Historia zamówień

W takiej sytuacji, przede wszystkim spisać protokół szkody w obecności kuriera. Prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o zaistniałej sytuacji. Postaramy się jak najszybciej rozwiązać ten problem.

W sytuacji, gdy kurier nie zgodzi się na takie rozwiązanie, należy pamiętać (ewentualnie przypomnieć spedytorowi), że w razie uszkodzenia kurier będzie musiał przyjechać jeszcze raz w celu sporządzenia protokołu szkody.

W momencie wykrycia szkody i sporządzenia protokołu, przesyłka pozostaje u adresata. Gwarantujemy, że pomożemy w procesie odesłania towaru do naszego sklepu i w dalszym załatwieniu sprawy.

Zwroty i reklamacje

Oczywiście! Możesz odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia, w którym Ty lub wskazana przez Ciebie osoba weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy.

W celu odstąpienia masz obowiązek poinformować Nas (Sprzedawcę) jednoznacznym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy, wysłanego pocztą  lub wypełnić formularz odstąpienia od umowy i przesłać go drogą elektroniczną na adres sklep@itamesca.com. Skorzystanie z formularza nie jest obowiązkowe. Możesz wysłać  

W celu odstąpienia, Klient ma obowiązek poinformować Sprzedawcę w drodze jednoznacznego oświadczenia o odstąpieniu od umowy, wysłanego pocztą lub wypełnić formularz odstąpienia od umowy i przesłać go drogą elektroniczną na adres change_email. Wzór formularza dostępny jest tutaj. Skorzystanie z formularza nie jest obowiązkowe. Klient może wysłać na adres sklep@itamesca.com jakiekolwiek inne, jednoznaczne oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Klient zalogowany może również samodzielnie dodać zwrot poprzez zakładkę, która dostępna jest na jego koncie w systemie sklepu internetowego.

Odeślij do nas odzież wraz z dowodem zakupu, oraz wypełnionym formularzem zwrotu na adres: "D-TEX" Sp. z o.o., ul. Jana Długosza 5, 98-300 Wieluń, Polska

Jeśli nie masz możliwości wydruku, możesz dołączyć odręcznie wypisany formularz podając w nim:

- swój login ze sklepu lub numer zamówienia
- imię, nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego

Nie ma takiej możliwości. Sklep internetowy nie przyjmuje przesyłek odesłanych za pobraniem. Przesyłkę należy opłacić przed odesłaniem towaru.

Zwrotu dokonujemy na numer konta podany w formularzu zwrotu. Jeśli takowy nie został podany, Biuro Obsługi Klienta sklepu Itamesca.com skontaktuje się z Tobą.

Zwroty rozpatrywane są nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania zwrotu przez firmę D-TEX, zgodnie z zasadami określonymi w przepisach prawa.

Pamiętaj:
- zwrotu dokonujesz na własny koszt. Koszt ten nie podlega zwrotowi;
- nie wysyłaj do nas przesyłek „za pobraniem” – nie mamy technicznej możliwości odbioru takiej przesyłki.

Z uwagi na bezpieczeństwo przesyłki i tempo jej dostarczenia polecamy odsyłanie towarów za pośrednictwem firmy kurierskiej

Zwrot pieniędzy otrzymasz, gdy tylko przesyłka zwrotna dotrze do naszego magazynu i zostanie przez nas sprawdzona. Z reguły nie trwa to dłużej niż 14 dni. Status zwrotu możesz sprawdzić na swoim panelu sklepowym, bądź po numerze nadania przewoźnika którym wysłałeś przesyłkę do naszego sklepu.

W przypadku zwrotu produktu, przy którego zakupie wykorzystano kupon rabatowy, na Twoje konto zostanie zwrócona kwota, za którą zakupiłeś produkt. Niestety ponowne wykorzystanie tego samego kuponu rabatowego nie jest możliwe.

Szczegółowe informacje na temat reklamacji produktu w naszym sklepie znajdziesz w zakładce Zwroty i reklamacje.

Na wszystkie produkty kupione w sklepie przysługują Ci uprawnienia z tytułu wad stanowiących o niezgodności towaru z umową przez okres 2 lat od daty zakupu, zgodnie z ustawą z dnia z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Reklamacje rozpatrywane są nie później niż w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamowanego produktu.

Rejestracja i konto

Aby dokonać rejestracji w sklepie kliknij przycisk "Logowanie", a następnie "Zarejestruj się". W następnym kroku podaj wszystkie wymagane dane. Po kliknięciu przycisku „ZAREJESTRUJ KONTO” otrzymasz e-mail z linkiem aktywującym. Po jego zaakceptowaniu możesz dokonywać zakupów w sklepie.

Uwaga! Prosimy sprawdzić również folder „SPAM” na swoim koncie pocztowym.

Nie, posiadanie loginu i hasła nie jest konieczne. Możesz dokonywać zakupów bez rejestracji. W tej opcji nie możesz jednak sprawdzać historii zamówień. Przy kolejnych zamówieniach konieczne będzie ponowne podanie danych dotyczących dostawy. Nie będziesz mógł korzystać z ewentualnych rabatów skierowanych do Stałych Klientów.

Przede wszystkim możesz śledzić swoje zamówienia, zachować dane potrzebne do wystawienia faktury, składać formularze zwrotu i reklamacji oraz łatwiej kontaktować się w sprawie zamówień z Biurem Obsługi Klienta.

W przypadku gdy zapomnisz swojego hasła, kliknij w przycisk „PRZYPOMNIJ HASŁO” i podaj swój adres e-mail, który był użyty w procesie rejestracji. Na podany adres wysłane zostanie nowe hasło.

Możesz dokonywać zmian swoich danych adresowych, wystarczy, że po zalogowaniu klikniesz w napis „Edycja Danych”.

(c) 2024 Itamesca. Wszystkie prawa zastrzeżone.